23.9 C
Ohrid
петок, јули 30, 2021
Почетна Македонија Пандев: Најмногу ми е жал за луѓето кои силно нè бодреа!

Пандев: Најмногу ми е жал за луѓето кои силно нè бодреа!

Translate (Eng):[gtranslate]

Капитенот на македонската репрезентација Горан Пандев, даде свое видување за денешниот дуел со Австрија кој заврши со победа на противникот со 3:1.

– Одигравме добри осумдесетина минути. Знаевме дека во второто полувреме Австрија ќе притисне. Тие се физички многу помоќни од нас. Имаат добра клупа. Ние имавме некои контри што требаше подобро да ги искористиме, но таков е фудбалот. Примивме несреќен втор гол и мислам дека тогаш натпреварот беше решен – изјави Пандев.

Тој очекува, исто така тежок натпревар во второто коло против Украина.

РЕКЛАМА

– Сега треба добро да се подготвиме за Украина. Овој натпревар за нас ќе биде одлучувачки. Треба да играме напаѓачки, на сè или ништо. Најмногу ми е жал за луѓето кои дојдоа тука, им благодарам од срце. Ние го дадовме максимумот, се надевам дека ќе бидеме уште подобри – изјави Пандев

- Реклами -