22.4 C
Ohrid
вторник, август 3, 2021
Почетна Македонија Дебарца Струшките концесионери на плажи сами ги уриваат платформите во Охридското Езеро

Струшките концесионери на плажи сами ги уриваат платформите во Охридското Езеро

Translate (Eng):[gtranslate]

Струшките концесионери на плажи сами ги уриваат платформите во Охридското Езеро

Во струга досегашните концесионери на плажи почнаа сами да ги отстрануваат платформите поставени во Охридското езеро откако во петокот добиле решенија за нивно итно отстранување.

Денеска увид во активностите на теренот изврши градоначалникот Мерко придружуван од вицепремиерот и министер за политички систем Артан Груби.

РЕКЛАМА

spektra.mk

- Реклами -