15.9 C
Ohrid
понеделник, октомври 18, 2021
Почетна Македонија Владата пресече – Oд полноќ нема полициски час !!!

Владата пресече – Oд полноќ нема полициски час !!!

Translate (Eng):[gtranslate]

Владата одлучи да го укине ограничувањето за движење на граѓаните. Почнувајќи од полноќ повеќе нема да има полициски час. Забраната за 100 гости на свадби исто така е укината и дозволени се концерти и забави.

Одлуката следи по препораката на Комисијата за инфективни болести, која оцени дека епидемиолошката состојба во земјата се стабилизира со намалување на бројот на позитивни случаи на Covid19 и зголемување на бројот на вакцинирани.

 

РЕКЛАМА