19.9 C
Ohrid
четврток, јули 18, 2024
ПочетнаМакедонијаЕдинствени кои нема да работат во неделите се обложувалниците и казината.. (ВИДЕО)

Единствени кои нема да работат во неделите се обложувалниците и казината.. (ВИДЕО)

Законските измени кои беа поттикнати од работниците кои работат во неделите
и празниците, им донесоа неработна недела само на казината и обложувалниците.
Сите продавници и супермаркети во моловите и понатаму ќе работат во недела, а исто така и кафулињата и рестораните.

Единствени кои нема да работат во неделите се обложувалниците и казината, од каде веќе предупредуваат дека неработната недела ќе доведе до отпуштање на 30 отсто од работниците во овие сектори.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Силно невреме го зафати Скопје: Кровна конструкција се заплетка на кабли од далновод.

Поради силното невреме кое го зафати Скопје, дел од кровна конструкција заврши на далновод. Кровната конструкција која ветрот ја оддува се заплетка во каблите од...

Украден калашников од полициската станица во Скопје

Во полициската станица во Карпош украдено е автоматско оружје „калашников“ брифираат извори на Порталикс. Информацијата ја потврди и МВР кои велат дека од 19 јуни...

При контрола на ноќен клуб во Тетово пронајдени 32 жени од Русија, Молдавија, Украина, Косово, Албанија, Србија, Словенија и Казахстан

Полициски службеници од СВР Тетово при контрола на ноќен клуб во тетовско Горно Седларце на 17/18.07 во периодот од 23:30 до 5 часот изутрината...

Бајден е позитивен на ковид-19, ќе паузира од кампањата

Американскиот претседател Џо Бајден е позитивен на ковид-19, потврди Белата куќа. Веста е објавена откако Бајден не се појавил на настан поврзан со претседателската...