27.9 C
Ohrid
вторник, јули 27, 2021
Почетна Македонија Убаво кога не поднесол и барање за субвенции- Oхриѓанец во својата нива...

Убаво кога не поднесол и барање за субвенции- Oхриѓанец во својата нива имал насадено 900 стебла М А Р И Х У А Н А

Translate (Eng):[gtranslate]

Полицијата во текот на вчерашниот ден приведе две лица откако во нива во охридско, според првичните информации, се откриени 890 стебла кана бис.

Од МВР за МИА потврдуваат дека во текот на вчерашниот ден е спроведена акција од Одделот за сериозен и организиран криминал и СВР Охрид. Имало и претреси на повеќе локации, а повеќе детали од полицијата најавуваат во текот на денот.

РЕКЛАМА
- Реклами -