23.3 C
Ohrid
среда, август 4, 2021
Почетна Македонија Фудбалот ги обедини сите: „Александар е Македонец“-Англиските навивачи cкандираат на цел глас....

Фудбалот ги обедини сите: „Александар е Македонец“-Англиските навивачи cкандираат на цел глас. Видео

Translate (Eng):[gtranslate]

Неверојатно е како фудбалот ги зближува луѓето, а уште поневеројатна е сцената која вирално се шири на социјалните мрежи, сцена од Букурешт градот каде се делеше Македонија.

Се работи за видео снимено од македонските навивачи и англиски навивачи во еден од градовите каде се игра Европското фудбалско првенство.

Англиските навивачи скандираат на цел глас „Александар бил Македонец“.

РЕКЛАМА

инфомакс

- Реклами -