24.8 C
Ohrid
среда, јули 28, 2021
Почетна Македонија Латас си ја отвори душата: Ја не кријам дека сум симпатизерна на...

Латас си ја отвори душата: Ја не кријам дека сум симпатизерна на политичката десница, таа застапува мали даноци.

Translate (Eng):[gtranslate]

Според новинарот Драган Павловиќ Латас, ВМРО- ДПМНЕ ќе освои 3 скопски општини со потенцијал за четврта за време на локалните избори кои треба да се одржат во октомври.

-Ја не кријам дека сум симпатизерна на политичката десница таа застапува мали даноци, левицата на која начелно припаѓа СДСМ вели дајте високи даноци.Во однос на локалните избори за мене ВМРО-ДПМНЕ ќе освои три општини со потенцијал за четврта во Скопје, а изборот во главниот град ќе зависи и од албанските гласачи, кажа Латас во „Само Вистина“.
ЛОКАЛНО

РЕКЛАМА
- Реклами -