23.3 C
Ohrid
среда, август 4, 2021
Почетна Македонија Пратеникот од редовите на ДУИ Арбер Адеми денес присуствуваше на роденденот од...

Пратеникот од редовите на ДУИ Арбер Адеми денес присуствуваше на роденденот од ВМРО-ДПМНЕ

Translate (Eng):[gtranslate]

Поранешниот министер за образование и наука, и актуелен пратеник од редовите на ДУИ, Арбер Адеми денес беше присутен на прославата по повод одбележувањето на 31. роденден на ВМРО-ДПМНЕ која се одржа во Охрид. Заедно со Адеми беше и Јетон Шакири, министерот за информатичко општество и администрација

Адеми исто така беше и заменик претседател на Владата на Република Македонија за европски прашања, а моментално е член на неколку собраниски комисии и координатор на пратеничката група на ДУИ.

Извор: Инфомакс

РЕКЛАМА
- Реклами -