21.1 C
Ohrid
среда, август 4, 2021
Почетна Македонија „Тигарски“ ковид поздрав: Фотографијата која беше објавена од страна на МВР ќе...

„Тигарски“ ковид поздрав: Фотографијата која беше објавена од страна на МВР ќе ви ги стопли срцата.

Translate (Eng):[gtranslate]

Попладнево Градот Скопје со противпожарна вежба во висококатница ја промовираше новата противпожарна скала. Во вежбата покрај пожарникарите беше вклучена и специјалната антитерористичка единица Тигар која демонстрираше спасување луѓе со хеликоптер.

Фотографија која беше објавена од страна на МВР ќе ви ги стопли срцата.

Фото:МВР

РЕКЛАМА

Текст:Локално

 

- Реклами -