23.9 C
Ohrid
петок, јули 30, 2021
Почетна Македонија 11 натпреварувачи од Таеквон-до клубот “ХВА РАНГ ИТФ”ќе ги бранат боите на...

11 натпреварувачи од Таеквон-до клубот “ХВА РАНГ ИТФ”ќе ги бранат боите на Македонија на меѓународниот онлајн Таеквон-до ИТФ А класа турнир “Балткуп 2021

Translate (Eng):[gtranslate]

11 натпреварувачи од Таеквон-до клубот “ХВА РАНГ ИТФ” Лескоец-Охрид викендов ќе ги бранат боите на клубот и на Македонија на меѓународниот онлајн Таеквон-до ИТФ А класа турнир “Балткуп 2021”,во организација на Таеквон-до ИТФ Федерацијата на Естонија.
На овај турнир се пријавени учесници од 56 клубови ширум Европа, каде среќата ќе си ја пробаат во дисциплината ФОРМИ (борба со замислен противник). Натпреварот ќе се одржи онлајн во живо на 19-20 Јуни 2021 ,од 09-18 часот, сите љубители на овај спорт ќе може да гледаат и да навиваат за нашите натпреварувачи на јутјуб каналот ITF TV.
Се надеваме дека и овај пат нашите пулени на овај престижен турнир ,ќе не израдуваат со солиден успех ,иако поради ситуацијата со Ковид-19 стагниравме со натпревари,сепак веруваме и ќе се трудиме гордо да се претставиме а со тоа и да изразиме најголема благодарност до нашиот генерален спонзор “ПН МЕТАЛ”,кој и овај пат е најзаслужен за нашето учество на “Балткуп 2021”,изјавува тренерот Марјанчо Лазаревски, кој за 25-27 јуни најавува и учество на прв меѓународен Таеквон-до ИТФ А класа натпревар “Бугарија Опен” во живо после долга пауза .

РЕКЛАМА
- Реклами -