Новата песна на Лила Филиповска ја споредуваат со Ковид и Сек*на Сања Барби

Вчеравечер беше промоцијата на новата песна на Лила Филиповска и Филип Пешевски „Тешко мене без тебе“, а објавен беше и видео спотот за истата.

Промоцијата се оддржа во елитно скопоско кафула, со огномет, балони и специјални ефекти, а Лила зрачеше со сексапил во црно чипкано фустанче…..

„Изгледа слабо ѝ оди со банкарот, па сега со пеење ќе си ја спасува кариерата?“, „Мислев дека ‘Ковид и секс’ е лошо, ова е на исто ниво“, „Лила, рекламирај накит и кремови за подмладување, пеењето остај им го на пејачите“, пишуваат на социјалните мрежи.

Песната „Тешко мене со тебе“ ја напиша Филип Пешевски, а аранжманот го направи Роберт Билбилов. Спотот го сними „Томато продукција“ на неколку локации во Скопје.

Во продолжение погледнете го видеозаписот:

 

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here