23.3 C
Ohrid
среда, август 4, 2021
Почетна Македонија „Борис Трајковски“ под клуч, масовна имунизација викендов само во Србија

„Борис Трајковски“ под клуч, масовна имунизација викендов само во Србија

Translate (Eng):[gtranslate]

Три дена пауза за вакцинација против Ковид -19 во државата. Не само во Скопје за време на продолжениот викенд затворени се сите пунктови во земјава.

– Денеска, утре и задутре нема вакцинација ниту во најголемиот пункт овде во салата Борис Трајковски. Здравствените власти најавуваат дека процесот ќе продолжи во понеделник. Во очекување на поголеми количини, од министерството за здравство не добивме прецизен одговор колку вакцини во моментот има во државата.

РЕКЛАМА
- Реклами -