23.9 C
Ohrid
петок, јули 30, 2021
Почетна Македонија Големиот Андриј Шевченко лично го поздрави капитенот на македонската репрезентација, Горан Пандев.

Големиот Андриј Шевченко лично го поздрави капитенот на македонската репрезентација, Горан Пандев.

Translate (Eng):[gtranslate]

Македонија вчера го загуби натпреварот со Украина со резултат од 2:1, а откако Холандија ја победи Австрија со 2:0, Пандев и дружината ги загубија шансите за осминафинале на Европското првенство.

Македонија одигра храбро, а Пандев повторно ја стресе мрежата, меѓутоа голот беше поништен поради офсајд.

По мечот македонските фанови имаа можност да видат една прекрасна глетка, големиот Андриј Шевченко лично ја поздрави струмичката гордост и капитен на македонската репрезентација, Горан Пандев.

РЕКЛАМА
- Реклами -