11.9 C
Ohrid
среда, април 17, 2024
ПочетнаМакедонијаЌерката на скопскиот градоначалник Петре Шилегов, Симона, стана матурантка

Ќерката на скопскиот градоначалник Петре Шилегов, Симона, стана матурантка

Ќерката на скопскиот градоначалник Петре Шилегов, Симона, стана матурантка. Тој и честиташе и напиша дека е горд на неа. „Среќна матура“ ѝ напиша Шилегов.

Шилегов неодамна за „Репортер“ ни кажа дека со Симона имаат роденден во ист ден. Тој се потсети на времето кога и тој бил средношколец и како ќе го бркале од економското училиште „Борис Кидрич“, затоа што имал долга коса.

„Ќе ме исклучуваа тогаш, наставници, па директорот… сите. Па долгава коса ја скратив да биде панкерска. Сите со плава кецела на школо, ја со работнички мантил. Ама ете, тоа е таа бунтовност што ја имам од дете и ме следи цел живот“, раскажува скопскиот градоначалник, кој зад себе има адвокатска кариера.

 

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Изјава на Советот за верски прашања на Нов Јужен Велс и на верски водачи

Изјава за медиуми Вторник, 16 април 2024 Местата за богослужба се места за мир и молитва. Луѓето кои се собираат таму не треба никогаш да се...

Владата заклучи: 24 април (среда) и 8 мај да бидат неработни денови за сите граѓани

На 16. седница, Владата заклучи 24 април 2024 година (среда) и 8 мај 2024 година (среда) да бидат неработни денови за сите граѓани на...

Да бидеме хумани! Апел за помош на Сашо Лазаровски кој по вторпат се бори со рак

Сашо Лазаровски има потреба од нашата помош. Битолчанецот, кој еднаш го победи ракот на белите дробови, сега повторно води тешка борба со оваа опака...

Таравари: Ќе гo забраниме коцкањето и брзите кредити, идната Влада ќе ги покрива долговите на граѓаните од брзи кредити“, рече Таравари

Претседателскиот кандидат Арбен Таравари денеска оствари важна посета на градот Струга, каде се разговараше за различни прашања во заедницата, почнувајќи од здравствените работници до...