31.9 C
Ohrid
понеделник, август 2, 2021
Почетна Македонија 38-годишен штипјанец пронајден мртов во околината на градот

38-годишен штипјанец пронајден мртов во околината на градот

Translate (Eng):[gtranslate]

ител на Штип е пронајден мртов во близина на штипското село Чардаклија, соопшти полицијата.

Според СВР Штип, во 23:41 часот било пријавено оти во место викано Манастирче, во атарот на селото Чардаклија бил пронајден починат 38-годишниот М.Е. од Штип.

– Од страна на лекар од Итна медицинска помош била констатирана смрт, а увид извршила екипа од СВР Штип, се вели во соопштението.

РЕКЛАМА

По насоки на Јавен обвинител, телото на починатиот е предадено на обдукција, која треба да утврди дали станува збор за насилна или за природна смрт, велат од штипската полиција…

info.mk

- Реклами -