31.9 C
Ohrid
понеделник, август 2, 2021
Почетна Македонија Апасиев: Ако гледате на секој киломeтaр по еден радар, тоа значи...

Апасиев: Ако гледате на секој киломeтaр по еден радар, тоа значи буџетот пак е празен

Translate (Eng):[gtranslate]

“Сфаќаш дека буџетот е празен, кога од Велес до Штип има три џандарски РАДАРИ“ напиша Апасиев на својот Фејсбук профил.

“Како тазе возач, ќе потврдам дека низ цела Македонија има буквално полициска рација, радари на секој чекор, а казнуваат и пешаци за непоминување на прешачки премини. Јас веќе го збогатив државниот буџет за возење 60 км/ч на местото на автопатот каде градат наплатна станица. Како педери, да ми прости ЛГБТ заедницата, се сместиле кришум, ловат жртви и уште ми покажуваат колку заработиле, не можеле да постасаат…“ – му коментираше универзитетската професорка Билјана Ванковска.

По зачестените радарски контроли од страна на полицијата, преку својот Фејсбук профил се огласи лидерот на Левица, Димитар Апасиев.

РЕКЛАМА
- Реклами -