23.3 C
Ohrid
среда, август 4, 2021
Почетна Македонија Бугарски 24 часа- Ќе ги купевме македонците со едно комбе за виршли...

Бугарски 24 часа- Ќе ги купевме македонците со едно комбе за виршли полно со вакцини

Translate (Eng):[gtranslate]

Додека медиумите блиски до техничката влада и претседателот Румен Радев се воздржуваат од навредливи коментари, тие блиски до развластениот ГЕРБ продолжуваат да создаваат омраза на релација Скопје и Софија, иако Бојко Борисов на средбата со нашиот премиер се престави како најзагрижен за нашиот пат во Европската унија. Па, така, тврдејќи дека Бугарија можела досега да ја преземе Македонија со камиончињата за кренвишли полни со вакцини „Фајзер“ место само да ги ветува од јануари, новинарот Виктор Иванов од “24 Часа” ги омаловажува преговорите во Софија, иако не ја штеди ни бугарската страна.

РЕКЛАМА
- Реклами -