27.9 C
Ohrid
вторник, јули 27, 2021
Почетна Македонија Ексклузивно видео, додека МВР си молчи: 13 годишно момче од Битола со...

Ексклузивно видео, додека МВР си молчи: 13 годишно момче од Битола со палка уништува скапи автомобили, оперира низ куќите за време на вечерните часови.

Translate (Eng):[gtranslate]

Битолчани веќе подолго време мака си мачат со 13 годишно момче.

Ексклузивно дознаваме дека момчето си има психички проблеми, но за жал потекнува од такво семејество кое не успеало правилно да го воспита. Но каде се тука институцииите? каде е сега МВР да објави јавно за овој скандал?- Покрај што ова момче со палка уништува скапи автомобили тој исто така оперирал и низ битолските куќи за време на вечерните часови. Жителите на Битола се крајно вознемирени и исплашени па побараа помош преку медиумите додека институциите не превземат нешто согласно законот.

Во продолжение ви го прикажуваме видеото каде што 13 годишното момче, уништува скап автомобил од марката БМВ.

РЕКЛАМА

ВИДЕО ШИЛО МАГАЗИН

- Реклами -