12.9 C
Ohrid
недела, февруари 25, 2024
ПочетнаМакедонијаЕксклузивно видео, додека МВР си молчи: 13 годишно момче од Битола со...

Ексклузивно видео, додека МВР си молчи: 13 годишно момче од Битола со палка уништува скапи автомобили, оперира низ куќите за време на вечерните часови.

Битолчани веќе подолго време мака си мачат со 13 годишно момче.

Ексклузивно дознаваме дека момчето си има психички проблеми, но за жал потекнува од такво семејество кое не успеало правилно да го воспита. Но каде се тука институцииите? каде е сега МВР да објави јавно за овој скандал?- Покрај што ова момче со палка уништува скапи автомобили тој исто така оперирал и низ битолските куќи за време на вечерните часови. Жителите на Битола се крајно вознемирени и исплашени па побараа помош преку медиумите додека институциите не превземат нешто согласно законот.

Во продолжение ви го прикажуваме видеото каде што 13 годишното момче, уништува скап автомобил од марката БМВ.

ВИДЕО ШИЛО МАГАЗИН

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

ДУИ во програмата планира 4 часа работно време во петок

Секој петок на работа до 13 часот. Партијата ДУИ со предлог, петоците да се работат со скратено работно време. Целта е велат,...

Трамп: Црнците ме сакаат бидејќи сум дискриминиран како нив

Кандидатот за уште еден претседателски мандат во Белата куќа тврди дека неговата поддршка меѓу Афроамериканците пораснала поради неговите четири кривични случаи и за тоа...

Јована Тренчевска: Би испила кафе со Александар Македонски за да му го покажам Скопје 2014

Тренчевска: Би испила кафе со Александар Македонски за да му го покажам Скопје 2014. Претседателката на форум на жени на Социјалдемоктратскиот сојуз на Македонија, Јована...

Сите нудат кандидати, само Вевчани нуди Господин за претседател, Господин Попоски собира потписи за кандидатура

Вевчанецот Господин Попоски започна да собира потписи за кандидатура и за Супер радио и OhridPress изнесе дел и од неговите ставови и зошто се...