23.3 C
Ohrid
среда, август 4, 2021
Почетна Македонија Благодарение на градоначалничката Теута Арифи, дечињата додека ''КАКААТ'' ќе може да се...

Благодарение на градоначалничката Теута Арифи, дечињата додека ”КАКААТ” ќе може да се држат за рачиња !!!

Translate (Eng):[gtranslate]

Градоначалничката на Тетово Теута Арифи промовира тоалет за колективна нужда во објект во чија реконструкција учествувала и општината.

– Проекти реализирани преку проектот „Зајакнување на локалните совети“, поддржан од УНДП и СДЦ: реконструкција на „Младост“ во спортскиот центар; реконструкција на Младински центар кај поранешно Радио Тетово, каде општина Тетово ја кофинансираше изградбата на покривот на зградата, објави градоначалничката Арифи на официјалниот профил на Фејсбук.Нема достапен опис

РЕКЛАМА
- Реклами -