22.5 C
Ohrid
петок, јули 30, 2021
Почетна Македонија Кристијано Роналдо вода може да му носи: Премиерот Заев заигра фудбал дури...

Кристијано Роналдо вода може да му носи: Премиерот Заев заигра фудбал дури во Желино..

Translate (Eng):[gtranslate]

Прекрасно спортско попладне во Желино. Заедно со претседателот на СДСМ, Зоран Заев, присуствувавме на отварање на спортско игралиште во Желино, изградено во рекорден рок со средства од СДСМ, сподели на својот Фејсбук профил генсекот на владата, Мухамед Зекири.

Функционери од централно и општинско раководство во таа чест одиграа и пријателски фудбалски натпревар, во кој учество зема и премиерот.

РЕКЛАМА

„Продолжуваме да се грижиме, подеднакво за сите, градиме здраво општество“, додава Зекири.

локално

- Реклами -