27.9 C
Ohrid
сабота, јули 20, 2024
ПочетнаСветЛ Г Б Т заедницата во тага и неверување: Со пикап удрил...

Л Г Б Т заедницата во тага и неверување: Со пикап удрил во учесниците, еден почина (ВИДЕО)

Во текот на саботната Парада на гордоста во Мајами, САД, пикап удри во двајца пешаци, едниот го усмрти, а другиот е повреден, соопшти локалната полиција.

– Двајцата мажи се однесени во здравствениот центар Бровард, каде едниот почина – изјави детективката Али Адамсон. Другиот се очекува да преживее.

Таа потврди дека ФБИ помага во истрагата, но одби да каже дали истражителите веруваат дека инцидентот бил намерно предизвикан.

– Засега ги проценуваме сите опции – додаде Адамсон, но вели сите опции се отворени.

На видо-снимката на локалната телевизија, кои ги прикажа „Си-ен-ен“, по инцидентот се гледа како едно машко лице е спроведено во притвор, но Адамс не сакаше да потврди дали тој е осомничен за несреќата.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Амбасадорот на Република Турција (Турк Фатих Улусој, во прва официјална посета на Општина Охрид.

Амбасадорот на Република Турција (Туркије), Фатих Улусој, кој беше во прва официјална посета на Општина Охрид. Графоначалникот Пецаков на средбата со Н.Е. разговараше за можностите...

Ангелов им додели благодарници на странските пилоти кои помагаат во гаснењето на пожарите

Синоќа (петок, 19.07.2024), на храбрите пилоти од Романија, Словенија, Хрватска, Србија и Црна Гора, кои ни помагаат во справување со огнената стихија, во знак...

Таравари го именува доктор Горан Маркоски за нов дирекор на Општата болница во Охрид.

Министерот за здравство, д-р Арбен Таравари изминатите неколку дена именуваше нови в.д. директори во следните јавни здравствени установи: – Клиничка болница Битола, Ненси Лозанче – Институт...

Пожарникари утрово го извлекоа телото на давеникот во Дојранското Езеро

Во раните утрински часови извлечено телото на мажот кој вчера се удави во Дојранско Езеро. Тројца пожарникари од ТППЕ Струмица утрово го извлекле телото. од СВР...