22.3 C
Ohrid
недела, јуни 23, 2024
ПочетнаСветСрбин бегал од Брза помош мислејќи дека е полиција при што го...

Србин бегал од Брза помош мислејќи дека е полиција при што го распарчил своето Ферари! (ВИДЕО)

Црвено скапоцено Ферари завршило распарчено во необична сообраќајка што се случила вчера во Крагуевац а за која на големо се пишува низ социјалните мрежи.

Имено, вчера во раните утрински, во улицата Краљевачки батањон во Крагуевац, непознат возач изгубил контрола над возилото и удирал лево-десно во банкините додека не застанал. Според очевидци од речиси целосно уништениот автомобил излегле неколку момчиња и побегнале од местото на несреќата.

Причина за несреќата е преголемата брзина со која „летало“ Ферарито низ улиците на Крагуевац. Според некои искази што ги пренесоа српските медиуми, се претпоставува дека возачот на ферарито се уплашил од ротациските светла на возило за Брза помош која одела зад нив, мислејќи дека е полиција.

Според последните информации од Србија, возачот на Ферарито познат по прекар „Американац“ денеска сам се пријавил во полиција.

 

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Битолчани масовно ја поддржаа парадата на вистинските вредности, домот, родителите и фамилијата

ВИСТИНСКА ПАРАДА НА ГОРДОСТА ! ДОМ , СЕМЕЈСТВО , РОДИТЕЛИ – МАЈКА И ТАТКО ! ЗАГАРАНТИРАНА ИДНИНА ВРЕДНОСТИ ДАДЕНИ ОД БОГА И ВРЕДНОСТИ ПО КОИ ТРЕБА ДА ГИ...

Познат идентитетот на младата Македонка која почина во страотната сообраќајка во Грција

Фејсбук групата „Бабам Битола“ објави фотографија и го објави идентитетот на младата битолчанка која загина во сообраќајната несреќа што се случи вчера на автопатот...

28-годишна прилепчанка синоќа уапсена поради напад на полициски службеник

На 21.06.2024 во 22.30 часот на бул.„Гоце Делчев“ во Прилеп, полициски службеници од ОВР Прилеп ја лишиле од слобода С.К.(28) од Прилеп. Имено, претходно таа...

АС: Заврши Европското првенство за Даку

Даку по националистички скандирања „Е.и ги Македонците…, е.и ги Србите…“ наиде на осуда од целата европска фудбалска јавност, па и од албанските фудбалски аналитичари,...