27.9 C
Ohrid
сабота, јули 13, 2024
ПочетнаМакедонијаГоран Пандев ги насмеа сите: А, да ги тргнеме Кока-Колите, да ставиме...

Горан Пандев ги насмеа сите: А, да ги тргнеме Кока-Колите, да ставиме Струмка!? (Видео)

Ангеловски се насмевна, а откако двајцата седнаа на столчето, добија предупредување.

Горан Пандев на последната прес-конференција во дресот на Македонија пред мечот со Холандија во Амстердам беше расположен за шега. Најдобриот македонски играч направи шега на адреса на Кока Кола, како што прават многумина на ова ЕП.

Напаѓачот додека доаѓаше со селекторот Игор Ангеловски му кажа „да ги тргнеме Кока Колите, да ставиме Струмка!?“, алудирајќи на познатиот македонски пијалок. Ангеловски се насмевна, а откако двајцата седнаа на столчето, добија предупредување.

Портпаролот на ФФМ им кажа дека целата прес-конференција се снима, а Пандев и Ангеловски го проследија тоа со насмевка.

 

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Медицинска сестра малтретирала бебе?!!- Таравари вели одговорност ќе има!

Министерот за здравство Арбен Таравари вечерва во објава на Фејсбук информира дека дознал за случајот со претепаното тримесечно бебе на Клиниката за детски болести,...

64. Издание на Охридско лето започна синоќа со настап на виолионистот Џулијан Рахлин

64. Издание на Охридско лето започна синоќа со настап на виолионистот Џулијан Рахлин и уметниците од оркестарот на Македонската филхармонија. Охрид периодов е културен центар...

Две малолетни момчиња и две девојчиња на возраст од 14-17 години, пронајдени во куќа во Скопје во безсознание и со повреди на телата

Две малолетни момчиња и две девојчиња на возраст од 14-17 години, попладнево се пронајдени во куќа во Скопје во безсознание и со повреди на...

Врие од полиција во скопски Центар по вознемирувачките снимки објавени во јавност

Врие од полиција во скопски Центар, откако вчера во јавноста беа пуштени вознемирувачки снимки од деца кои вандализираат парк во Капиштец. Снимките ги анализираат...