23.3 C
Ohrid
среда, август 4, 2021
Почетна Забава Кај нас го носат баби а во светот даваат 2.500 евра за...

Кај нас го носат баби а во светот даваат 2.500 евра за овој фустан

Translate (Eng):[gtranslate]

Фустаните со цветни дезени кои и денеска ги носат нашите баби, а во осумдесетите години биле голем хит во поранешна Југославија, денеска се продаваат за повеќе од 2.000 евра.
Имено, неодамна по интернет почна да кружи фотографијакоја го насмеа целиот регион. На неа споени се две баби и манекенка, кои се во скоро исти фустани со цветни дезени.
Тоа не би било чудно да фустаните на нашите баби не се купени некаде на пазар и ги носат каде и да одат, на пазар, на нива, во комшии и најверојатно се платени 500-600 денари, додека фустанот кој го носи манекенката е од познатот бренд „Ив Сен Лорен“ и чини неверојатни 2.515 евра.
РЕКЛАМА
- Реклами -