21.1 C
Ohrid
среда, август 4, 2021
Почетна Македонија Премиерот Заев повторно ќе ги бодри македонските фудбалери !!!

Премиерот Заев повторно ќе ги бодри македонските фудбалери !!!

Translate (Eng):[gtranslate]

Македонија денеска од 18 часот го игра последниот меч на Еуро 2020 против Холандија.

Премиерот Зоран Заев натпреварот ќе го следи во друштво на премиерот на Холандија, Марк Руте, на трибините на Амстердам.

Заев патува за Амстердам на покана на премиерот на Холандија, Руте.

РЕКЛАМА
- Реклами -