22.5 C
Ohrid
петок, јули 30, 2021
Почетна Македонија Уште не поминат денот, нов стрес во Македонија: Заврши љубовна приказна на...

Уште не поминат денот, нов стрес во Македонија: Заврши љубовна приказна на Ване и Дунавка Трифуновска

Translate (Eng):[gtranslate]

Пукна тиквата помеѓу познатата манекенка Дунавка Трифуновска и Ване Цветанов, поранешниот директор на финансова полиција.

Цветанов на Фејсбук реши да сподели со своите пријатели дека убавата љубовна приказна завршила.

-Почитувани пријатели, како што навремено јавно Ве информирав за почетокот на убавата љубовна приказна, така сега јавно Ве информирам за крајот на убавата љубовна приказна.

РЕКЛАМА

Дунавка е прекрасна личност, искрено ѝ ја посакувам сета среќа на светот. Ја заслужува. Ние двајцата дојдовме од два различни света. Мојот живот е доста оптоварен со обврски и не е лесно да се живее со мене. Навреме увидовме дека е невозможно да се спојат тие два различни света.

Затоа одлучивме да ја затвориме романтичната приказна со коректен крај. За да остане запаметена како убава приказна која што се случила некогаш… Јас летово се посветувам целосно на кариерата, на институцијата која што ми е доверена, а дружбите ќе ми бидат претежно со моите деца.

Здравје од Бога, во септември се гледаме со огромни институционални успеси!, напиша Цветанов.

- Реклами -