27.9 C
Ohrid
сабота, јули 31, 2021
Почетна Македонија Икона со ликот на Исус Христос фрлена покрај контеjнер во Струмица.

Икона со ликот на Исус Христос фрлена покрај контеjнер во Струмица.

Translate (Eng):[gtranslate]

Денес на социјалните мрежи кружи објава на која се гледа како икона со ликот на нашиот спасител Исус Христос е фрлена покрај контејнер во Струмица. За сега не се познати причините зошто некој би сторил вакво дело обидуваќи да си поигра со верата.

Корисниците на социјалните мрежи се загрозени од овој чин, и преку коментари бараат МВР да превземе нешто околу овој случај, и сторителот да биде казнет.

”ПРОСТИ ИМ БОЖЕ, НЕ ЗНААТ ШТО ПРАВАТ”

РЕКЛАМА

- Реклами -