31.9 C
Ohrid
понеделник, август 2, 2021
Почетна Македонија Пожар во казиното „Фламинго“лоцирано на плоштад Македонија..

Пожар во казиното „Фламинго“лоцирано на плоштад Македонија..

Translate (Eng):[gtranslate]

Неисправна електрична инсталација ги изнесе надвор вработените во казиното „Фламинго“, лоцирано на плоштад Македонија, вели за „Локално“ гостин кој во моментот се нашол внатре во казиното.

Откако се појави чад во просториите на казиното Фламинго, персоналот и вработените излегоа надвор од зградата.

За кратко време сепак бил исклучен и напонот со електрична енергија, додека не се лоцира и санира изворот на проблемот.

РЕКЛАМА
- Реклами -