15.9 C
Ohrid
понеделник, октомври 18, 2021
Почетна Македонија Рама ги насмеа сите: Кога Европа не сака да се омажи за...

Рама ги насмеа сите: Кога Европа не сака да се омажи за нас, ќе си уживаме во слободата. (Видео)

Translate (Eng):[gtranslate]

Премиерите на Македонија и Албанија, Зоран Заев и Еди Рама на маргините на првиот Економски форум во Скопје држат прес конференција по ветото од Бугарија.

Премиерот Заев порача дека тие што ме знаат , знаат дека не се откажувам и ќе одам и повторно и повторно во Софија. Македонија е Европа, Албанија е Европа , порача Заев на заедничката прес конференција со премиерот Еди Рама.

Еди Рама исто така со неговата изјава за бракот со Европа, успеа да ги насме сите..

РЕКЛАМА