23.3 C
Ohrid
среда, август 4, 2021
Почетна Македонија Охриѓанка по втор пат ја донира својата коса за да им ја...

Охриѓанка по втор пат ја донира својата коса за да им ја врати насмевката на болните дечиња!

Translate (Eng):[gtranslate]

Надица Речкоска омажена во Охрид, покажа вреднување на животните вредности. Таа на социјалните мрежи објави дека по втор пат ја донира својата коса за да им ја вратат насмевката на болните дечиња.

„Чест и задоволство ми беше што по втор пат можев да придонесам за насмевката на некое детенце, но овој пат мојата коса останува за хероите дечиња во нашата Македонија!
Тоа е уште еден мотив плус, секој од нас кој што сака и може наместо да ја фрла, да ја донира својата коса и со тоа да внесе радост во нечиј детски живот, напиша Речкоска на ФБ.

Речкоска покажа пример како треба сите да се однесуваме. Да бидеме хумани и луѓе пред се.

РЕКЛАМА
- Реклами -