23.3 C
Ohrid
среда, август 4, 2021
Почетна Македонија Поранешниот советник на премиерот Заев Александар Ружин стана татко.

Поранешниот советник на премиерот Заев Александар Ружин стана татко.

Translate (Eng):[gtranslate]

Поранешниот советник на премиерот Зоран Заев и бизнисмен, Александар Ружин (38) и неговата сопруга Александра добија ќерка. Ова е прво дете за парот кој се венчаше годинава во март, откако лани во октомври претходеше романтично запросување од страна на Ружин, на денот на 28-от роденден на Александра.

Веста за приновата Ружин ја сподели на социјалните мрежи, и откри дека ќеркичката ја крстиле Наоми.

Инаку, бизнисменот беше ангажиран како советник на премиерот за економска, социјална и културна соработка со државите на Бенелукс ( Белгија, Холандија и Луксембург) и Франција. Ангажманот моментално му е во мирување.

РЕКЛАМА

Александар е син на професорот и поранешен амбасадор на Македонија во НАТО, Нано Ружин. Ова е негово прво внуче.

Вики Клинчарова FOKUS

- Реклами -