9.5 C
Ohrid
сабота, февруари 24, 2024
ПочетнаМакедонијаЧовекот кој три пати донираше крвна плазма за пациентите болни од Ковид,...

Човекот кој три пати донираше крвна плазма за пациентите болни од Ковид, сега се моли за помош за лекување во Скопје

Перо Рујковски од гевгелиско Миравци кој во три наврати донираше крвна плазма за болни со ковид-19 сега апелира на хуманост од граѓаните бидејки му се потребни средства за како што вели тој хируршки зафат на левата рака во приватната клиника. Како невработено лице со невработена сопруга вели дека нема пари за да замине на хируршка интервенција за да ја движи левата рака.

,, Во февруари имав фрактура на левата подлактица и изместено рамо но сега чувствувам страшни болки. Тогаш требаше да направам хируршка интервенција но заради корона кризата операцијата ја одложив. Ми предложија хируршка интервенција во ,,Систина’’ но немам пари за лекување па апелирам на хуманост кај граѓаните,, ни изјави Рујковски кој нема пари и да замине на преглед во Скопје

Тој во меѓувреме бил и на физикална терпаија но подобрување со левата рака не чувствува. Надеж дека може да се направи нешто му дале од ова клиника, но нема средства за лекување.

 

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Џафери “упадна” во СВР Тетово, па ги искара вработените: Колку луѓе тука работите во оваа канцеларија ?!?!?!

Во улога на инспектор, техничкиот премиер, Талат Џафери беше во посета на СВР Тетово. Тој во една канцеларија затекна куп луѓе, а на прашање...

Сашко Коцев: Ајде сите пред МВР да играме оро и да не сликаат групно за пасош, исто како на свадба !!!

На „Златна бубамара“ се врати Сашко Коцев, откако лани не го водеше шоуто поради претходно договорени обврски. Коцев не беше официјален водител, туку неговите...

Пасоши ќе има за сите: Дочек на обрасците за пасоши на „Богородица“

Дочек на обрасците за пасоши на „Богородица“ Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев на Граничниот премин Богородица, синоќа ги пречека новите 140.000 обрасци...

Кристина Шикова поминува обука за водач на службено куче, што ја прави првата жена во Македонија која ќе биде официјално именувана како водач на...

Кристина Шикова поминува обука за водач на службено куче, што ја прави првата жена во Македонија која ќе биде официјално именувана како водач на...