31.9 C
Ohrid
понеделник, август 2, 2021
Почетна Македонија ЏАНИ АЛИОСКИ ГО ПОСЕТИ РОДНОТО СЕЛО ЦРНИЛИШТЕ

ЏАНИ АЛИОСКИ ГО ПОСЕТИ РОДНОТО СЕЛО ЦРНИЛИШТЕ

Translate (Eng):[gtranslate]

По завршувањето на европската авантура, македонскиот репрезентативец дел од одморот реши да го помине во прилепскиот крај, каде начека и турнир во мал фудбал.

Алиоски изненади голем број на деца со кој направи заедничка фотографија на фудбалското игралиште во неговото родно место.

Се работи за прилепското село Црнилиште каде е роден во 1992-ра и од каде со неговите родители како мал е преселен во Швајцарија. Инаку Џани е производ на Јанг Бојс каде се калел од 11 години.

РЕКЛАМА

И покрај тоа што има статус на ѕвезда, игра во Премиер лигата, а беше дел и од ЕП 2020, Џани сепак не го заборава местото од каде потекнува, а следеше и турнир во мал фудбал.

offnet.com

 

https://www.instagram.com/p/CQerxFcrbLN/?utm_source=ig_embed&ig_rid=5bb05c8d-4df4-4d1b-b196-1cbabcf1fb63

- Реклами -