9.9 C
Ohrid
сабота, февруари 24, 2024
ПочетнаМакедонијаВечерва „падна“ седумка на Лотото која на среќниот добитник му донесе 669.000...

Вечерва „падна“ седумка на Лотото која на среќниот добитник му донесе 669.000 илјади евра.

Вечерва „падна“ седумка на Лотото која на среќниот добитник му носи рекордни 669 илјади евра.
„Добивка со 7 погодоци во 50 коло 2021.
Уплатенa во ЈМБ КОМПАНИ Визбегово, Скопје.
Износ на добивка: 41,163,771.60 ден.“, стои во објавата на Фејсбук на Државната лотарија.

Добитната комбинација ја донесоа извлечените броеви 1,20,24,25,31,32 и 34.
Инаку, во вечерашното коло на Лото 7, освен седумката, имаше и две шестки кои на оние кои ги уплатија ливчињата ќе им донесат 169.000 денари (околу 2.700 евра).

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Штипјанец на куќата си направил мини ветерница, па сега комшиите се жалат бидеќи била бучна па неможеле да спијат навечер !!

Мини ветерница на покрив во Штип Ентузијаст од улицата „Димо Хаџи Димов“ во Штип на покривот од својата куќа си направил мини ветерница. Експериментот веројатно...

Џафери “упадна” во СВР Тетово, па ги искара вработените: Колку луѓе тука работите во оваа канцеларија ?!?!?!

Во улога на инспектор, техничкиот премиер, Талат Џафери беше во посета на СВР Тетово. Тој во една канцеларија затекна куп луѓе, а на прашање...

Сашко Коцев: Ајде сите пред МВР да играме оро и да не сликаат групно за пасош, исто како на свадба !!!

На „Златна бубамара“ се врати Сашко Коцев, откако лани не го водеше шоуто поради претходно договорени обврски. Коцев не беше официјален водител, туку неговите...

Пасоши ќе има за сите: Дочек на обрасците за пасоши на „Богородица“

Дочек на обрасците за пасоши на „Богородица“ Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев на Граничниот премин Богородица, синоќа ги пречека новите 140.000 обрасци...