31.9 C
Ohrid
понеделник, август 2, 2021
Почетна Македонија Вечерва „падна“ седумка на Лотото која на среќниот добитник му донесе 669.000...

Вечерва „падна“ седумка на Лотото која на среќниот добитник му донесе 669.000 илјади евра.

Translate (Eng):[gtranslate]

Вечерва „падна“ седумка на Лотото која на среќниот добитник му носи рекордни 669 илјади евра.
„Добивка со 7 погодоци во 50 коло 2021.
Уплатенa во ЈМБ КОМПАНИ Визбегово, Скопје.
Износ на добивка: 41,163,771.60 ден.“, стои во објавата на Фејсбук на Државната лотарија.

Добитната комбинација ја донесоа извлечените броеви 1,20,24,25,31,32 и 34.
Инаку, во вечерашното коло на Лото 7, освен седумката, имаше и две шестки кои на оние кои ги уплатија ливчињата ќе им донесат 169.000 денари (околу 2.700 евра).

РЕКЛАМА
- Реклами -