23.3 C
Ohrid
среда, август 4, 2021
Почетна Македонија Повреден е и малолетник: Детали за излетаниот автобус на магистралниот пат Битола-Прилеп

Повреден е и малолетник: Детали за излетаниот автобус на магистралниот пат Битола-Прилеп

Translate (Eng):[gtranslate]

На 26.06.2021 околу 06.10 часот во СВР Битола било пријавено дека на магистралниот пат Битола-Прилеп, кај с.Алинци, автобус со албанска национална ознака излетал од патот.

Во незгодата возачот на автобусот Л.М.(48) од Република Албанија се здобил со тешки телесни повреди, додека тројца патници М.Х.(46), Г.М.(37) и 14-годишник, сите од Албанија, се здобиле со телесни повреди, констатирани во Клиничка болница Битола.

РЕКЛАМА
- Реклами -