Утрово автобус од Албанија излета од патот Битола -Прилеп , има повредени

Утрово околу шест часот и десет минути автобус со албански регистарски таблички излетал од патот Битола-Прилеп кај с. Алинци, информира МВР.

Во тој период во СВР Битола било пријавено дека на магистралниот пат Битола-Прилеп, кај с.Алинци, автобус со албанска национална ознака излетал од патот.

Во незгодата возачот на автобусот Л.М.(48) од Република Албанија се здобил со тешки телесни повреди, додека тројца патници М.Х.(46), Г.М.(37) и 14-годишник, сите од Албанија, се здобиле со телесни повреди, констатирани во Клиничка болница Битола.

Увид извршила екипа од СВР Битола.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here