23.3 C
Ohrid
среда, август 4, 2021
Почетна Македонија Фатена змијата што се шеташе низ Скопје

Фатена змијата што се шеташе низ Скопје

Translate (Eng):[gtranslate]

Откога се распространи веста за змијата во близина на министерството за здравство  била повикана помош од стручно лице од скопската зоолошка градина за фаќање змии.

Змијата е фатена во близина на Министерството за здравство вчера

РЕКЛАМА

 

 

- Реклами -