23.9 C
Ohrid
петок, јули 30, 2021
Почетна Свет Навечер се крие во шумата а друштво и прави нејзиното куче: Швајцарка...

Навечер се крие во шумата а друштво и прави нејзиното куче: Швајцарка со коњ патува низ Балканот (Видео)

Translate (Eng):[gtranslate]

Дваесетиседумгодишната Маниша Бергер од Лозана, Швајцарија, која е тренер на коњи, изминативе осум месеци патува во друштво на нејзините два коња и кучето, Аку. Минатиот септември, тргнала на тура низ Европа, но пеш, со оглед на тоа што патиштата не се соодветни за јавање. Поминала низ северна Италија, потоа Словенија, северна Хрватска, Истра, Лика и Далмација. Периодов е во српскиот град Сид, додека очекува документи со кои ќе може да се врати дома, преку Хрватска.

Пишува:Slobodna Evropa

РЕКЛАМА
- Реклами -