27.9 C
Ohrid
сабота, јули 13, 2024
ПочетнаСветНавечер се крие во шумата а друштво и прави нејзиното куче: Швајцарка...

Навечер се крие во шумата а друштво и прави нејзиното куче: Швајцарка со коњ патува низ Балканот (Видео)

Дваесетиседумгодишната Маниша Бергер од Лозана, Швајцарија, која е тренер на коњи, изминативе осум месеци патува во друштво на нејзините два коња и кучето, Аку. Минатиот септември, тргнала на тура низ Европа, но пеш, со оглед на тоа што патиштата не се соодветни за јавање. Поминала низ северна Италија, потоа Словенија, северна Хрватска, Истра, Лика и Далмација. Периодов е во српскиот град Сид, додека очекува документи со кои ќе може да се врати дома, преку Хрватска.

Пишува:Slobodna Evropa

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Медицинска сестра малтретирала бебе?!!- Таравари вели одговорност ќе има!

Министерот за здравство Арбен Таравари вечерва во објава на Фејсбук информира дека дознал за случајот со претепаното тримесечно бебе на Клиниката за детски болести,...

64. Издание на Охридско лето започна синоќа со настап на виолионистот Џулијан Рахлин

64. Издание на Охридско лето започна синоќа со настап на виолионистот Џулијан Рахлин и уметниците од оркестарот на Македонската филхармонија. Охрид периодов е културен центар...

Две малолетни момчиња и две девојчиња на возраст од 14-17 години, пронајдени во куќа во Скопје во безсознание и со повреди на телата

Две малолетни момчиња и две девојчиња на возраст од 14-17 години, попладнево се пронајдени во куќа во Скопје во безсознание и со повреди на...

Врие од полиција во скопски Центар по вознемирувачките снимки објавени во јавност

Врие од полиција во скопски Центар, откако вчера во јавноста беа пуштени вознемирувачки снимки од деца кои вандализираат парк во Капиштец. Снимките ги анализираат...