30.9 C
Ohrid
вторник, јули 16, 2024
ПочетнаМакедонијаТетовчанка цело време го пријавувала сопругот за насилство, откако не превзеле надлежните...

Тетовчанка цело време го пријавувала сопругот за насилство, откако не превзеле надлежните ништо, го отепала со чекан.

Жената која утрово го усмртила својот невенчан сопруг, постојано пријавувала семејно насилство, пренесува албанскиот портал ИНА повикувајќи се на свои извори.

39-годишната жена денеска претпладне самата се пријавила во тетовската полиција дека половина час претходно го убила невенчаниот сопруг. Таа истакнала дека употребила тврд предмет при убиството на 51 годишниот маж.

Во 11:35 часот во СВР Тетово А.С. (39) од Тетово пријавила дека околу 11:00 часот во семејниот дом во Тетово извршила убиство на нејзиниот 51-годишен невенчан сопруг А.И. Според пријавеното, во извршувањето на кривичното дело осомничената употребила тврд предмет, информираше портпаролот Марјан Јосифоски.

Според информациите од ИНА, таа го усмртила со чекан откако тој ја нападнал.

Жената родена во Прилеп постојано пријавувала насилство од страна на нејзиниот сопруг Албанец од Тетово во полиција. Последната расправија била мотивот на убиството, каде жената покрај повредите што ѝ ги предизвикал сопругот, го удрила со чекан по глава, оставајќи го без знаци на живот!, пишува порталот.

На местото на настанот извршен е увид од Јавен обвинител и екипа од СВР Тетово, а безживотното тело предадено е за обдукција. По документирање на случајот против А.С. ќе биде поднесена соодветна пријава.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Наместен случај: Од „претепано“ бебе, до казни и стресови за медицинската сестра, на крај работата ќе заврши со „недоразбирање“

Веќе неколку денови во јавноста се врти приказната за „претепаното“ тримесечно бебе на скопската Клиника за детски болести од страна на медицинска сестра, но...

Камерите во Скопје уклучени- Први казни заработија полициски службеници !

МВР денеска објави снимки и информација дека тројца полицајци се гонат затоа што на возач наместо да му пишат казна за сообраќаен прекршок му...

Започна обединувањето на Македонците во Албанија.

Започна обединувањето на Македонците во Албанија. Прогласо на "Друштвото Преспа " го потпишат македонското друштво "Илинден" Некогашниот градоначалник на Пустец, Едмонд Темелко, во името на Друштво...

Кај браната Градче пронајдена е мртва 26 годишна кочанчанка

Вчера во 20:13 часот во полициската станица Кочани, од Јавното претпријатие Водостопанство било пријавено дека на подножјето на браната Градче било пронајдено тело на...