22.9 C
Ohrid
четврток, јули 18, 2024
ПочетнаСветУбиени четири лица на плажа во Албанија, причина за вооружениот инцидент била...

Убиени четири лица на плажа во Албанија, причина за вооружениот инцидент била поставување на лежалки !!!

Во вооружен суди на плажа во Велипоја на северот на Албанија, се убиени четири лица, а четири ранети, јавуваат медиумите од Албанија.

Некои медиуми објавија дека причина за вооружениот инцидент била поставување на лежалки на плажата помеѓу два хотела, оддалечени 50 метри еден од друг.

Инцидентот се случил после полноќ, а жртвите се на возраст од 20 до 59 години.

Четирите ранети лица исто така се претпоставува дека учествувале во судирот. Овој инцидент предизвикал шок и неверување кај граѓаните пред туристичката сезона, и дека влијаат на имиџот на земјата.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Силно невреме го зафати Скопје: Кровна конструкција се заплетка на кабли од далновод.

Поради силното невреме кое го зафати Скопје, дел од кровна конструкција заврши на далновод. Кровната конструкција која ветрот ја оддува се заплетка во каблите од...

Украден калашников од полициската станица во Скопје

Во полициската станица во Карпош украдено е автоматско оружје „калашников“ брифираат извори на Порталикс. Информацијата ја потврди и МВР кои велат дека од 19 јуни...

При контрола на ноќен клуб во Тетово пронајдени 32 жени од Русија, Молдавија, Украина, Косово, Албанија, Србија, Словенија и Казахстан

Полициски службеници од СВР Тетово при контрола на ноќен клуб во тетовско Горно Седларце на 17/18.07 во периодот од 23:30 до 5 часот изутрината...

Бајден е позитивен на ковид-19, ќе паузира од кампањата

Американскиот претседател Џо Бајден е позитивен на ковид-19, потврди Белата куќа. Веста е објавена откако Бајден не се појавил на настан поврзан со претседателската...