22.3 C
Ohrid
недела, јуни 23, 2024
ПочетнаМакедонијаУапсен Скопјанецот кој со нож уби 27-годишно момче

Уапсен Скопјанецот кој со нож уби 27-годишно момче

Полицијата вчеравечер уапсила 30-годишен жител на скопското село Мирковци, кој се сомничи дека во Ново Село со нож ранил 27-годишен скопјанец кој подоцна им подлегнал на повредите.

„Полицијата го приведе Н.В.(30) од селото Мирковци, Скопско, постапувајќи по претходна пријава дека околу 22.40 часот во с.Ново село, по претходна расправија, Н.В. со остар предмет му нанел повреда на П.Ш.(27) од Скопје. П.Ш бил пренесен во Градската општа болница „8 Септември“, каде им подлегнал на повредите“, соопшти МВР.

Увид на местото на извршила екипа од СВР Скопје.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Битолчани масовно ја поддржаа парадата на вистинските вредности, домот, родителите и фамилијата

ВИСТИНСКА ПАРАДА НА ГОРДОСТА ! ДОМ , СЕМЕЈСТВО , РОДИТЕЛИ – МАЈКА И ТАТКО ! ЗАГАРАНТИРАНА ИДНИНА ВРЕДНОСТИ ДАДЕНИ ОД БОГА И ВРЕДНОСТИ ПО КОИ ТРЕБА ДА ГИ...

Познат идентитетот на младата Македонка која почина во страотната сообраќајка во Грција

Фејсбук групата „Бабам Битола“ објави фотографија и го објави идентитетот на младата битолчанка која загина во сообраќајната несреќа што се случи вчера на автопатот...

28-годишна прилепчанка синоќа уапсена поради напад на полициски службеник

На 21.06.2024 во 22.30 часот на бул.„Гоце Делчев“ во Прилеп, полициски службеници од ОВР Прилеп ја лишиле од слобода С.К.(28) од Прилеп. Имено, претходно таа...

АС: Заврши Европското првенство за Даку

Даку по националистички скандирања „Е.и ги Македонците…, е.и ги Србите…“ наиде на осуда од целата европска фудбалска јавност, па и од албанските фудбалски аналитичари,...