-0.1 C
Ohrid
вторник, ноември 30, 2021
Почетна Македонија Апасиев до Заев: Сакаше да се коцкаш, играше all-in но за жал...

Апасиев до Заев: Сакаше да се коцкаш, играше all-in но за жал изгуби, Доста ти е веќе !!!

Translate (Eng):[gtranslate]

Додека го распродава македонскиот јазик на Бугарите, Заев е свесен дека ги губи Локалните избори и дека Македонци веќе не го гласаат. Затоа, додека мудрува на „Преспа Дијалогот“ во Отешево, позади сцената утре сака да го ПPOШВЕРЦУВА контpoверзниот Закон за државјанствата, со кој ќе фабрификува нови 70.000 вештачки доделени дpжавјанства на странци (идни гласачи), за нов етно-инженеринг на населението – во пресрет на фалcификуваниот Попис 2021. p.s. Заев, друже, играше all-in и изгуби! Доста е веќе! Вразуми се додека е време и отстапи. Доволно штета и направи на Републиката. #НемаДаВиПомине..

Напиша Апасиев на неговиот Фб профил.

РЕКЛАМА