21.1 C
Ohrid
среда, август 4, 2021
Почетна Свет „Парада на гордоста“ на Косово, по 5-ти пат, но за разлика од...

„Парада на гордоста“ на Косово, по 5-ти пат, но за разлика од Македонија косовските политичари не се појавиа да дадат поддршка . (Видео)

Translate (Eng):[gtranslate]

Неколку стотици луѓе во Приштина учествуваа на „Парадата на гордоста“. Полицијата ја обезбедуваше, но инциденти немаше. Не дојде никој од повисоките официјални претставници на Косово.

РЕКЛАМА
- Реклами -