31.9 C
Ohrid
понеделник, август 2, 2021
Почетна Македонија Во зграда во Чаир пронајден „калашников“

Во зграда во Чаир пронајден „калашников“

Translate (Eng):[gtranslate]

Скопската полиција денеска извршила контрола во помошни простории во зграда на скопската улица Цветан Димов, во населба Чаир, при што пронајдени и запленети биле автоматска пушка „калашников“, две рамки и 22 куршума.

 

Како што информираат од МВР, пронајдените предмети се дадени на вештачење и се преземаат мерки за расчистување на случајот кој претставува кривично дело казниво по член 396 од Кривичниот законик.

РЕКЛАМА
- Реклами -