И покрај луксузот не заборавам кога јадевме леб намачкан со сало: Сопругата на Саша Поповиќ проговори за животот некогаш и денес.

Снежена Јовановиќ со години е во брак со Саша Поповиќ , а сега кажа и колку се двајцата скромни и како живаат позади камерите.

„ Имав убаво детство на село. Пред куќата на моите родители имаше една клупа каде сите сакавме да седиме и да јадеме парче леб и маст со пиперка. Тоа е најслаткото јадење српска нутела. Најстрашното ми беше кога парчето леб со маст ќе ми паднеше на земја и тоа баш од намачканата страна. Веднаш трчав кај мајка ми да ми намачка уште едно – раскажува Сузана која денес таа живее луксузно и е мажена за еден од најбогатоте музичари во Србија.

– Сале, децата и јас сакаме домашна кујна. Јадеме сарма, купус, грашок, боранија. Тоа ни се омилени јадења иако можеме да си дозволиме се. Не сакаме ни суши, ниту некоја друга екпериментална кујна. Луѓето сигурно мислат дека јадеме со златни лажици, но ние сме само едно обично семејство кое живее нормален живот.

Сузана и Саша имаат цел возен парк. Таа вели : „Возам јас, јас и во „пикап“ , и во „смарт“, не морам во некое најскапо БМВ. Сале и јас сме нормални луѓе, немаме комплекси и се возиме со што стигнеме. Нема да имаме проблем ниту во фичо да седнеме, открива Јовановиќ.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here