23.3 C
Ohrid
среда, август 4, 2021
Почетна Македонија Охриѓанка загина во сообраќајка на Ѓавато..

Охриѓанка загина во сообраќајка на Ѓавато..

Translate (Eng):[gtranslate]

Охриѓанка го загуби животот во сообраќајка кај Ѓавато.

На 01.07.2021 во 22.40 часот било пријавено дека на магистралниот пат Битола-Ресен, кај превој „Ѓавато“, во близина на мостот над с.Кажани, се случила сообраќајна незгода помеѓу влечно возило „даф“ со приклучно возило „череау“, со ресенски регистарски ознаки, управувано од З.С.(59) од Ресен и патничко возило „опел мерива“, со охридски регистарски ознаки, управувано од В.С.(53) од Охрид. Од здобиените повреди на местото на незгодата починале двајцата возачи. Смрт констатирал лекар, а увид извршиле увидна екипа од СВР Битола и Јавен обвинител, по чија наредба телата на починатите се дадени за обдукција.

РЕКЛАМА
- Реклами -