Севе: И покрај што крадците ми одзедоа накит вреден над 300.000 евра, ако ми ја чепнеа облеката јас лично ќе ги бркав !!!

Станот на Северина Којиќ во Загреб беше ограбен во средината на јуни, а по тој повод крадците ја врзале нејзината куќна помошничка и украле накит и други скапоцености.

Имајќи предвид дека Северина не била таму и дека во нејзиниот пентхаус имало само куќна помошничка која била врзана од провалниците, пејачката се вратила набргу по грабежот и потоа дала изјава во полиција.

Со денови припадници на полицијата доаѓале и собирале докази со цел да ги фатат разбојниците кои, според некои информации, наводно однеле накит и скапоцености во вредност од 300.000 евра.

На крајот, пејачката изненади со изјава, среќна што крадците не украле нешто друго.

„Добрата работа е што тие не се фокусирале на фустани и чевли затоа што јас лично ќе ги барав низ Загреб“, се пошегува Северина, пишува „24сата.хр“.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here