26.9 C
Ohrid
недела, јули 21, 2024
ПочетнаЗабаваСеве: И покрај што крадците ми одзедоа накит вреден над 300.000 евра,...

Севе: И покрај што крадците ми одзедоа накит вреден над 300.000 евра, ако ми ја чепнеа облеката јас лично ќе ги бркав !!!

Станот на Северина Којиќ во Загреб беше ограбен во средината на јуни, а по тој повод крадците ја врзале нејзината куќна помошничка и украле накит и други скапоцености.

Имајќи предвид дека Северина не била таму и дека во нејзиниот пентхаус имало само куќна помошничка која била врзана од провалниците, пејачката се вратила набргу по грабежот и потоа дала изјава во полиција.

Со денови припадници на полицијата доаѓале и собирале докази со цел да ги фатат разбојниците кои, според некои информации, наводно однеле накит и скапоцености во вредност од 300.000 евра.

На крајот, пејачката изненади со изјава, среќна што крадците не украле нешто друго.

„Добрата работа е што тие не се фокусирале на фустани и чевли затоа што јас лично ќе ги барав низ Загреб“, се пошегува Северина, пишува „24сата.хр“.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Во Шутка недостигале 13 затвореници, 12 се вратиле, еден никаде го нема

При вонредна контрола на затворот Шукта на инспектори на Управата за санкции утврдени се низа нерегуларности. Од Управата за Телма велат дека дури 13...

Амбасадорот на Република Турција (Турк Фатих Улусој, во прва официјална посета на Општина Охрид.

Амбасадорот на Република Турција (Туркије), Фатих Улусој, кој беше во прва официјална посета на Општина Охрид. Графоначалникот Пецаков на средбата со Н.Е. разговараше за можностите...

Ангелов им додели благодарници на странските пилоти кои помагаат во гаснењето на пожарите

Синоќа (петок, 19.07.2024), на храбрите пилоти од Романија, Словенија, Хрватска, Србија и Црна Гора, кои ни помагаат во справување со огнената стихија, во знак...

Таравари го именува доктор Горан Маркоски за нов дирекор на Општата болница во Охрид.

Министерот за здравство, д-р Арбен Таравари изминатите неколку дена именуваше нови в.д. директори во следните јавни здравствени установи: – Клиничка болница Битола, Ненси Лозанче – Институт...