23.3 C
Ohrid
среда, август 4, 2021
Почетна Македонија Се бараат работници: Рускиот мега синџир на маркети „Мере“ влегува во Штип...

Се бараат работници: Рускиот мега синџир на маркети „Мере“ влегува во Штип и Кочани

Translate (Eng):[gtranslate]

Рускиот мега синџир на маркети Мере отвори фирма во Македонија и бара вработени за повеќе градови низ државата. Меѓу останатите Мере менаџери за развој бара и во Штип и Кочаништо потврдува дека супермаректи планира во овие два града во источниот регион…

РЕКЛАМА
- Реклами -