30.9 C
Ohrid
понеделник, август 2, 2021
Почетна Македонија На никој не му се станува фотелја: Градоначалничката на Битола ќе се...

На никој не му се станува фотелја: Градоначалничката на Битола ќе се кандидира и за втор мандат

Translate (Eng):[gtranslate]

Актуелната градоначалничка на Битола, Наташа Петровска ќе оди на втор мандат за градоначалник.

Ова денеска го најави самата таа во емисијата „Директно“ на ТВ Тера.

Изјави дека ваквата одлука ја донесла откако била предложена во најголемиот број месни организации на СДСМ и по согласноста која ја добила од нејзиното најтесно семејство.

РЕКЛАМА

Наташа Петровска е прва кандидатка од СДСМ која јавно соопшти дека официјлно поденела кандидатура за градоначалничка на Битола.

 

- Реклами -