23.9 C
Ohrid
петок, јули 30, 2021
Почетна Македонија Ситуацијата е под контрола, нема потреба од нови мерки

Ситуацијата е под контрола, нема потреба од нови мерки

Translate (Eng):[gtranslate]

Комисијата за заразни болести на денешниот состанок не препорача нови мерки за заштита од индискиот сој на коронавирусот.

Како што соопштија од комисијата, во земјава ситуацијата со епидемијата е под контрола и нема потреба од препорака за нови меки за заштита на граничните премини и воведување на задолжителен ПЦР тест за влез во земјава.

Според експертите, дедека е лето и поголемиот дел од граѓаните се на отворено и затоа нема потреба од дополнителни мерки.

РЕКЛАМА

 

- Реклами -